Rychle a bez námahy s BT Tyro LHE130

Picture of Jan Kohák

Jan Kohák

Produktový manažer skladové techniky

4 minut k přečtení

Li-ion
Ideální řešení operativní manipulace břemen do 1300 kg je pro současné uživatele jak paletových vozíků, tak méně vytěžovaných elektrických paletových vozíků je na světě a mezera na trhu skvěle zaplněna.

 

O úroveň výš!

Posuďte sami zajímavou kompozici vlastností a výhod v relativně jednoduchém elektrickém vozíku. Z pohledu aplikačního se jedná o opravdu všestrannou základní manipulační techniku s elektrickým pojezdem a zdvihem, s napájením Li-Ion baterií. Doporučujeme užití pro horizontální přepravu, nakládku/vykládku, méně intenzivní pěší aplikace jako maloobchod, průmysl a nasazení na palubě nákladních vozů.

O úroveň výš!

BT Tyro lze použít ve stísněných prostorách, kde větší vozíky nemohou operovat. Kompaktní design nabízí nejkratší a nejužší hodnoty ve své třídě na trhu, ale současně nejvyšší zdvih. Společně s pětibodovým podvozkem (hnací kolo, vidlicová kola a dvě podvozková kolečka po stranách) dodává kompaktní šasi stabilitu a vynikající manévrovatelnost vozíku.

Na co se zaměřit u tohoto vozíku? Nabízí mnoho vlastností „střední třídy“ a současně je velice dostupný i z finančního hlediska a obsluhy jako malý paleťák.

Pojďme se probrat zmíněnými vlastnostmi, které nás dostanou „O úroveň výš“! 

 

Baterie a pohon

Tak například BT Tyro využívá pohon bezúdržbové Li-Ion baterie s vysokou energetickou účinností. Baterii lze snadno vyjmout – téměř jako kufřík nebo tašku za ergonomické madlo, a to jednou rukou. Napětí baterie je 24 V a kapacita j36 Ah. Nabíjení je rychlé, zabere cca 2,5 hodiny. 12 Ah nabíječka je skladná a mobilní. Pokud se rozhodnete pro průběžné používání vozíků BT Tyro, pořízení druhé baterie je vhodným řešením. Kontrola stavu vybití baterie lze sledovat na LED displeji s indikací.

O úroveň výš! Baterie

Pohonná jednotka je zajištěna motorem stejnosměrného typu DC24 V, s výkonem 650 W. Kryté hnací kolo 210x70mm s vulkolanovým materiálem je nejlepší kombinace ideálních převodů a materiálů pro maximální výkon ve dané třídě vozíku. Vozík lze bezpečně zabrzdit elektromagnetickou brzdou.

 

Vynikající obsluha, ale také maximální bezpečnost

BT Tyro je ideální řešení pro operativní manipulaci bez specializované obsluhy. Tj. nabízí rychlé a snadné použití a manévrovatelnost, ale také pomocné a ochranné prvky pro obsluhu – např. omezení rychlosti při zatáčení, možnost jízdy s ojí ve vzpřímené poloze (pro stísněné prostory), nebo tzv. režim želva s rychlostí 1,7 km/h. Rozsah 208° řízení umožňuje plynulé a mimořádně ulehčené manévrování a bezpečnou manipulaci. Na vidlicích jsou dvojitá kolečka a také nájezdové kolečko, které usnadní obsluze snadné najíždění do palet a vrat, ale i překonání nerovností na rampách.

 

Vynikající obsluha, ale také maximální bezpečnost

Bezpečnost je zajištěna aktivně i pasivně.

Mezi aktivní bezpečnostní prvky patří vybavení PIN klávesnicí ve standardu pro kontrolu řízeného přístupu k vozíku. Rychlým otočením nouzového vypínače může obsluha náhle a zcela zastavit vozíku.

Mezi pasivní prvky chránící obsluhu patří například přítlačné „břišní“ tlačítko STOP – hodí se ve příliš těsných prostorách nebo ochrana nohou na bočních otočných podvozkových kolečkách.

SPECIFIKACE BT TYRO

Rychlé objednání na e-shopu, dostupná prodejní cena a záruky

Pořízení BT Tyro snad nemohlo být snadnější. 

Ačkoli je to dlouhodobá investice, je z mnoha provozních pohledů dostupná.
Vozík je uveden na trh jako finančně velice výhodný s cenou 39.900,- Kč včetně dopravy,  bez dph.  Objednání je možné pár kliknutími přímo na e-shopu www.toyota-forklifts.cz , a pokud chcete získat maximální promo cenu – využijte tzv. slevového promo kódu (pozor, neváhejte, nabídka je časově omezená).  

Na vozík je poskytnuta roční záruka nebo záruka do 1000 mth nájezdu (co nastane dříve) s podmínkou náležitých postupů v případě servisu, tj. opravy pouze certifikovanými dodavateli.

SPECIFIKACE BT TYRO

 

Populární příspěvky