Jak štíhlé myšlení a chytré vozíky řeší výzvy současné logistiky

Picture of Petr Panáček

Petr Panáček

Manažer telematiky, poradenství & tréninku

6 minut k přečtení

I_Site
Logistika má často zásadní význam pro obchodní úspěch a hraje proto čím dál významnější roli. Vlivem globálních trendů, jako je rozmach internetových obchodů a digitalizace, se obor manipulace s materiálem poměrně rychle mění a přizpůsobuje. Zákazníci očekávají, že bude jejich zboží doručeno co nejdříve, a proto musí být vaše činnost co možná nejefektivnější.
 

 

Konektivita je klíčem k lepší logistice

Význam konektivity nelze v současných náročných logistických systémech ignorovat, protože vám může pomoci eliminovat plýtvání. Chtěli bychom výrazně přispět ke zvýšení efektivity a podpořit v celé Evropě rozvoj štíhlejší logistiky.

V tomto úsilí sehrává konektivita klíčovou roli. Již dnes žijeme v propojeném světě, s přístupem ke všemu a všem pouhým dotykem tlačítka. Neustále se formují nové vyšší standardy, nastavující očekávání každého z nás. Vše se musí rychle hýbat, přesně měřit a neustále zdokonalovat, aby bylo dosaženo maximálního výkonu. Tak, aby se v každé fázi procesu navýšila přidaná hodnota. To samé platí pro manipulaci s materiálem a využití vysokozdvižných vozíků.

Měnící se svět vytváří výzvy pro manipulaci s materiálem

Vaše operace musejí být štíhlé: je třeba zajistit hladký tok logistiky, s naprostou eliminací plýtvání. Štíhlá logistika a kontinuální toky jsou výzvou nejen dneška, ale především budoucnosti. Proto se pokaždé snažíme nabídnout nejlepší možná řešení, která vám pomohou zavést principy štíhlé výroby. Naším cílem je pomoci vám minimalizovat počet přepravních pohybů a maximalizovat rychlost manipulace, od příjmu zboží až po finální distribuci.

 

Chytrý provoz

 

Připravte se na logistiku zítřka s chytrými vozíky

Věděli jste, že průměrná míra využití flotily vozíků je pouze kolem 35%? To znamená, že 65% je plýtvání, které lze eliminovat, ať jde o ztrátu času, výdaje nebo škody.

PanelNaším cílem je vzájemnou spoluprací a sdílením našeho myšlení pomoci zlepšovat efektivitu v každé fázi procesu. S připojenými vozíky můžete mít svůj provoz plně pod kontrolou, eliminovat plýtvání a pracovat na vybudování štíhlého provozu. Budete schopni měřit a zlepšovat. Dokonce měřit a provádět zásahy na dálku: kdykoli a kdekoli v propojeném světě budoucnosti...

Chytré vzv vám pomohou zvýšit produktivitu vašich provozů, a nabídnou nástroje pro vytvoření zdravějšího a bezpečnějšího prostředí, či minimalizaci nákladů a odstranění plýtvání. Jestliže máte již dnes chytrý vozík, jste připraveni začít měřit. To vám otevírá prostor pro lepší servis a do budoucna i možnost proaktivního servisu, který pro vás může být neocenitelnou konkurenční výhodou. Výsledkem jsou menší prostoje ve vašich provozech, které tak budou produktivnější a efektivnější, což vám ušetří čas i peníze.

ZJISTIT VÍCE O SMART TRUCKS

 

Štíhlé myšlení v logistice

Toyota je celosvětově proslulá svým štíhlým myšlením a naše podniky těží z nepřetržitého zdokonalování díky zavádění nových technologií do našich vlastních logistických činností. Masivně investujeme do nových technologií a vydali jsme se cestou digitalizace s cílem stát se lídrem v oblasti řešení a služeb pro manipulaci s materiálem.

Využíváme štíhlé principy a aplikujeme je na logistické procesy, vždy se stejným cílem - eliminace plýtvání, maximální přidaná hodnota a dokonalá kvalita, což znamená správné zboží na správném místě ve správný čas. Naším cílem je být štíhlou společností a pracovat efektivně tak, abychom mohli porozumět vám a potřebám vašeho podnikání. Tedy nejen sdílet náš způsob myšlení, ale také s vámi spolupracovat na zlepšení efektivity v každé fázi procesu.

Automatizované systémy

 

Populární příspěvky